Солскјер незадоволен од Санчез, го напушта Јунајтед по крајот на сезоната

Алексис Санчез речиси сигурно ќе го напушти Манчестер Јунајтед во текот на летото, бидејќи не влегува во плановите на Оле Гунар Солскјер за следната сезона, тврди „Сан“.Норвешкиот стратег ќе ја добие функцијата за постојано и се очекува до неколку дена да го парафира својот постојан договор со тимот, а тој веќе размислува за селекцијата и непотребните играчи на тимот, за следната сезона.

Чилеанецот доби прилично доста шанси од својот тренер на „Олд Трафорд“, но не успеа да импресионира и дури да навести дека може да игра за тимот, како што правеше за Арсенал пред тоа.

Најверојатно ќе дојде до отстапување на Санчез, бидејќи тешко може да се најде клуб кој ќе му ја плаќа огромната плата која во моментов ја зема во англискиот гигант.

Тој во моментов лекува повреда и беше забележан во Барселона викендов за време на натпреварот меѓу Каталонците и Рајо Ваљекано.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто плавуша седи на радијатор?
- Го влажни воздухот!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ информира дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е...
Верски календар
На денешен ден
1827.- Во Виена умре Лудвиг ван Бетовен,...
1859.- Роден е англискиот писател Алфред Едвард...
1868.- Роден е Ахмет Фауд Паша, кој како Фауд...
1874.- Роден е американскиот писател Роберт Ли...