Ковач: Ливерпул беше подобриот тим и во двата натпревари

Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач го прокоментира поразот на тимот со 1:3 во реваншот од осминафиналето на Лигата на шампионите.

– Треба да им честитам на Јирген Клоп и Ливерпул. Тие беа подобриот тим и во двата натпревари. Се обидовме да играме добро, се обидов да ги користам крајните дефанзивци, кои требаа да го бараат Левандовски со смирени топки, но работите не излегоа, бидејќи Ливерпул делуваше многу организирано и усложнуваше нашата задача“, вели Ковач.

Тој додаде дека отсуството на Џошуа Кимих не треба да биде оправдување за високиот пораз.

– Треба да ги коментираме фудбалерите кои играа вечерва, тие дадоа се од себе, но тоа беше недоволно, заврши Хрватот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто плавуша седи на радијатор?
- Го влажни воздухот!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ информира дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е...
Верски календар
На денешен ден
1827.- Во Виена умре Лудвиг ван Бетовен,...
1859.- Роден е англискиот писател Алфред Едвард...
1868.- Роден е Ахмет Фауд Паша, кој како Фауд...
1874.- Роден е американскиот писател Роберт Ли...