Погба откри зошто Мурињо бил отпуштен

Разрешувањето на Жозе Мурињо од Манчестер Јунајтед е една од најголемите теми на сезоната во Премиер лигата. Многумина сметаа дека во основата тоа да се случи беше несогласување со играчите, предводени од најскапата аквизиција на „црвените ѓаволи“ во историјата – Пол Погба.

Три месеци по разделбата со Специјалниот, Французинот конечно ја прокоментира темата и ги откри причините за неговата смена. Според него, тоа нема никаква врска со играчите, туку со слабите резултати под негово раководство.

– За какви проблеми зборувате? Единствените проблеми беа дека тимот не победува. Ова е причината зошто раководството одлучи да го смени менаџерот. Резултатите едноставно се од најголемо значење за таков огромен клуб. Ако победувавме и имавме серија добри резултати, тренерот немаше да биде сменет. Тоа е целата ситуација, изјави Погба во однос на случајот со отпуштањето на Жозе Мурињо во декември минатата година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Мамо, денеска бевме на систематски преглед и излезе дека од триесет женски само една е невина.
- Браво, срце на мајка, злато мое.
- Не бе мамо слушај ме, тоа да ти била...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1822.- Во Берлин умре Ернст Теодор Амадаус...
1920.- Градот Хаг, во Холандија, е избран за...
1984.- Во Париз умре Мишел Фуко, прочуен...
1991.- Ден на државноста на Република Словенија.