ПСЖ почна преговори за продолжување на договорот на Нејмар

Раководството на Пари Сен Жермен има намера да ја продолжи соработката со Нејмар, иако Бразилецот има да одработи уште три години според актуелниот договор.Таткото на Нејмар соопшти дека постои голема веројатност неговиот син да остане во Париз уште долго време.

-Втора година по ред Нејмар е во ПСЖ, а има да одработи уште три години. Ние веќе преговараме за обновување на договорот. Нејмар беше предмет на шпекулации уште на 17-годишна возраст, кога дебитираше на професионално ниво. Тој имаше само два трансфера, но гласините за него се појавуваат сите овие десет години. Постои голема веројатност дека тој нема да замине, иако тој се споменува во секој трансфер прозорец како можно засилување за некој од врвните клубови.

Претходно беше објавено дека голем интерес за Нејмар пријавуваат Реал Мадрид, Барселона и Манчестер Јунајтед.

Дваесет и седум годишниот Бразилец кој ги пропушти последните натпревари поради повреда, оваа сезона настапи на 23 натпревари за ПСЖ, постигна 20 гола и забележа 11 асистенции.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...