Солскјер: Не знам дали ќе останам во Јунајтед долго како Фергусон

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер не знае дали на „Олд Трафорд“ ќе остане толку долго како легендарниот Сер Алекс Фергусон.

-Пред три месеци, заостанувавме 11 бода зад 4. место. Можеби во ноември или декември играчите не веруваа дека имаат шанса. Но, ако ја правиме нашата работа добро во останатите седум натпревари, тогаш ќе избориме пласна следната сезона во Лигата на шампионите. Што се однесува до мојот статус во клубот, не знам дали ќе останам тука долго како Сер Алекс Фергусон, но ќе продолжам да уживам додека сум тука.

Под водство на Норвежанецот, тимот на Манчестер јунајтед игра како препороден и во моментов е на 5.место на табелата во Премиер лигата со 61 бод, само два помалку од трето пласираниот Арсенал, и ист број бодови со четвртиот Тотенхем.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...