Претседателот на Атлетико убеден дека Гризман останува

Претседателот на Атлетико Мадрид, Енрике Церезо, изјави дека Антоан Гризман сигурно ќе остане во клубот и нема да замине во Барселона како што се шпекулира последниве денови.– Нема шанси Гризман да си замине на лето. Останува 1.000%, кусо порача Церезо.

Актуелниот договор на францускиот репрезентативец со Атлетико е со важност до 2023 година. Оваа сезона Гризман настапувајќи за Атлетико постигна 18 голови и забележа девет асистенции.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...