Меси, Роналдо и Нејмар најплатени фудбалери

Францускиот фудбалски магазин „Франс фудбал“ објави листа на 20 најплатени фудбалери во сезоната 2018/19.Рангирањето ја зеде предвид платата, бонусите и другите комерцијални приходи на играчите.

Прв на таа листа е Лионел Меси, следуваат Роналдо и Нејмар.

Топ 20 најплатените фудбалери според „Франс Фудбал“.

1. Лионел Меси (Барселона) – 130 милиони евра;

2. Кристијано Роналдо (Јувентус) – 113;

3. Нејмар (ПСЖ) – 91,5;

4. Антоан Гризман (Атлетико) – 44;

5. Герет Бејл (Реал Мадрид) – 40,2;

6. Андрес Иниеста (Висел Кобе) – 33;

7. Алексис Санчез (Манчестер јунајтед) – 30,7;

8. Филипе Кутињо (Барселона) – 30;

9. Езекиел Лавеци (Хебеј Кина фортун) – 28,3;

10. Луис Суарез (Барселона) – 28;

11. Жерар Пике (Барселона) – 27;

12. Тони Крос (Реал) – 26,3;

13. Месут Озил (Арсенал) – 25,8;

14. Килијан Мбапе (ПСЖ) – 25;

15. Оскар (Шангај) – 24,3;

15. Серхио Агуеро (Манчестер сити) – 24,3;

17. Кевин де Бруин (Манчестер сити) – 23,5;

18. Халк (Шангај Телејс) – 23,4;

19. Пол Погба (Манчестер јунајтед) – 23,3;

20. Серхио Рамос (Реал Мадрид) – 23.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...