Мурињо ги прокоментира гласините за Баерн

Поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ги прокоментира гласините кои се појавија во медиумскиот простор, а кои го поврзуваат со преземање на германскиот шампион Баерн (Минхен).Во моментов тренер на баварците е Нико Ковач, но по елиминацијата од Ливерпул во Лигата на Шампионите, за неговата иднина повторно почна да се шпекулира.

– Никогаш не сум работел во Германија. Но зошто да не? Ќе видиме … Посакувам да се обидам да ја освојам ЛШ со трет различен клуб, како и да дојдам до титула во петто различно првенство, соопшти Жозе пред португалското издание „Рекорд“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе се враќа од школо и му се фали на татко му:
- Тато, денеска за малку ќе добиев петка!
- Како тоа за малку?
- Па така. Доби детето што седеше до мене.

* * *
Оди...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
570.- Во Мека е роден Мухамед, основач на...
1653.- Водачот на Англиската револуција Оливер...
1657.- Англиската флота, под команда на адмирал...
1768.- Умре италијанскиот сликар Каналето, еден...