Алегри: Бевме малку шокирани од тоа колку брзо Ајакс го изедначи резултатот

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, се осврна на натпреварот со Ајакс (1:1) во четвртфиналето на Лигата на шампионите.– Ајакс има многу добар тим. Успева да ја задржува контролата врз топката, дури и кога нема простор за тоа. Ние имавме тешкотии во второто полувреме, бидејќи бевме малку шокирани од тоа колку брзо Ајакс постигна гол. Роналдо повторно докажа дека е фудбалер кој игра на совршено ниво. Неговите движења, способноста да го одберат моментот … кај него сè е сосема различно од другите, истакна Алегри.

Роналдо го доведе Јувентус во водство во финишот на првото полувреме, Ајакс изедначи на самиот почеток на вториот дел.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе се враќа од школо и му се фали на татко му:
- Тато, денеска за малку ќе добиев петка!
- Како тоа за малку?
- Па така. Доби детето што седеше до мене.

* * *
Оди...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
570.- Во Мека е роден Мухамед, основач на...
1653.- Водачот на Англиската револуција Оливер...
1657.- Англиската флота, под команда на адмирал...
1768.- Умре италијанскиот сликар Каналето, еден...