Бејл може да си бара нов клуб

Велшкиот фудбалер Герет Бејл за следната сезона ќе може да си бара нов клуб, бидејќи не е во плановите на Зинедин Зидан кој ќе составува нов тим кој би бил конкурентен за трофеите во домашните и европските натпреварувања.– Зидан остварил средба со Бејл и го известил Велшанецот дека може да си бара нов клуб и да не се надева на голема минутажа следната сезона. Исто така и претседателот на клубот Флорентино Перез изјави дека ќе ги разгледа понуди за Бејл, објавија шпанските медиуми.

Реал Мадрид ја има одредено цената за Бејл и таа изнесува 130 милиони евра.

Останува да се види дали оваа сума не е превисока и за големите европски имиња кои се заинтересирани за Бејл, а меѓу нив најсериозен интерес покажува Манчестер јунајтед.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Оди Трпе кај селскиот поп со намера да се исповеда за гревовите и му вели:
- Прости ми попе, сум грешел.
- Каква мака имаш синко -
му вели попот на Трпе
- Ја изневерив жена...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1835.- Во Париз умре Винченцо Белини,...
1905.- Шведска ја призна независноста на...
1908.- Во Солун, во кафеаната "Бошњак-ан",...
1941.- Во Лондон, на конференцијата на...