Клоп: Никогаш не сум се соочил со Барса, едвај чекам

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп не ја криеше радоста од убедливата победа над Порто со 4:1 и пласманот на тимот за полуфиналето во Лигата на Шампионите.

– Не создадовме многу шанси, но го искористивме поголемиот дел од нив. Интервенциите на Алисон беа важни и ни помогнаа. Знаевме дека ќе бидеме под притисок на почетокот. Во второто полувреме фудбалерите на Порто се уморија и тогаш целосно го контролиравме натпреварот. Фирмино и Хендерсон беа многу корисни во овој поглед. Очигледно е дека сме поискусен тим и бевме свесни дека овој натпревар ќе биде сличен како оној со Манчестер Сити и Рома минатата сезона, кога исто така имавме тешки периоди. Но, штом сме во полуфинале се е во ред, рече Германецот.

Следниот противник на Ливерпул ќе биде Барселона – тим против кој Клоп никогаш не се соочил во неговата тренерска кариера. Тој го прокоментира и полуфиналето со каталонскиот тим.

– Ако не ги сметаме контролите за прв пат ќе се сретнам со Барселона. Со нетрпение ги очекувам двата натпревари, додаде Клоп по успехот на „Драгао“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Бил Ладен распишал конкурс за терорист кој ќе се удри со авион во Ајфеловата кула. Во последниот круг на тестирање останале Талибанец, Ирец и Србин.
Бил Ладен го прашува...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд исвестува дека на ден 19.08.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар...
Верски календар
На денешен ден
1854.- Умре Вилхелм Шелинг, германски филозоф,...
1960.- Прогласена е независноста на Сенегал...
1961.- На границата на источен и западен Берлин...
1968.- Советскиот Сојуз и другите земји на...