„Ла Република“: Роналдо нема да го доврши договорот со Јувентус

Следната сезона може да биде последна за Кристијано Роналдо во Јувентус, пишува „Ла Република“.По елиминацијата на „Старата Дама“ од Лигата на шампионите од Ајакс во четвртфиналето, односите меѓу клубот и Португалецот се влошени значително, тврди изданието.

Триесет и четири годишниот португалски репрезентативец нема да го доврши договорот, кој е до 2022 година. Тоа е резултат на разочарувањето на двете страни од резултатите во нивната прва заеднички сезона.

Иако во Серија „А“ сè се разви според планот, тоа не се случи во Лигата на Шампионите.

Кристијано Роналдо се приклучи на Јувентус од Реал Мадрид во јули 2018 година за сума од 117 милиони евра. Во оваа сезона тој одигра 38 натпревари за италијанскиот гигант, реализира 28 погодоци и забележа 12 асистенции.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Влегува пијаница во кафана и порачува ракија. Шанкерот го гледа пијан и го откачува:
- Искачај надвор, не служиме пијаници.
Поминуваат 10 минути пијаницата се враќа и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд исвестува дека на ден 19.08.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар...
Верски календар
На денешен ден
1662.- Умре Блез Паскал, француски математичар,...
1850.- Во Париз умре Оноре де Балзак, француски...
1936.- Франкистите од Шпанија го застрелаа...
1973.- Полковникот Пападопулос, шеф на воената...