Нејмар подготвен да игра со Монако

Напаѓачот на ПСЖ Нејмар целосно закрепна од повредата и ќе се врати на теренот во натпреварот од 33. коло од француското првенство против Монако.Бразилецот му рекол на тренерот Томас Тукел дека има желба да учествува на натпреварот со тимот од Кнежевството.

Сепак, Нејмар прво треба да добие дозвола од клупскиот лекар и ако тој даде зелено светло ѕвездата на Пари Сен-Жермен в недела ќа се појави на теренот.

Дваесет и седумгодишниот Нејмар доби фрактура на стапалото на натпреварот од францускиот куп со Стразбур, кој се играше на 23 јануари.

Во тековната сезона, Нејмар настапи на 23 натпревари за ПСЖ, постигна 20 гола и забележа 11 асистенции.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Влегува пијаница во кафана и порачува ракија. Шанкерот го гледа пијан и го откачува:
- Искачај надвор, не служиме пијаници.
Поминуваат 10 минути пијаницата се враќа и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд исвестува дека на ден 19.08.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар...
Верски календар
На денешен ден
1662.- Умре Блез Паскал, француски математичар,...
1850.- Во Париз умре Оноре де Балзак, француски...
1936.- Франкистите од Шпанија го застрелаа...
1973.- Полковникот Пападопулос, шеф на воената...