Натпреварите се добиваат со тимска игра, доказ за тоа е неуспехот на Јувентус во ЛШ

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис, рече дека еден играч не е гаранција за успех, а доказ за тоа е елиминацијата на Јувентус во Лигата на шампионите. Тој потенцираше дека Кристијано Роналдо не успеа да му помогне на клубот од Торино да го освои европскиот трон.– Роналдо не му помогна на Јувентус да ја освои Лигата на шампионите, бидејќи тимот, а не поединците ги победуваат натпреварите, изјави Де Лаурентис.

Газдата на Наполи се осврна и на правилото гол на гости за кое се повеќе се води дилема дали да се укине.

– Се надевам дека следната сезона ќе се промени правилото кое се однесува на головите постигнати на гостински терен кои според сегашните правила вредат повеќе во случај на изедначен вкупен резултат.

За потсетување, Роналдо беше многу разочаран од елиминацијата на Јувентус” во четвртфиналето од елитното натпреварување. Неговиот тим загуби од Ајакс со вкупен резултат 3:2.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Бил Ладен распишал конкурс за терорист кој ќе се удри со авион во Ајфеловата кула. Во последниот круг на тестирање останале Талибанец, Ирец и Србин.
Бил Ладен го прашува...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд исвестува дека на ден 19.08.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар...
Верски календар
На денешен ден
1854.- Умре Вилхелм Шелинг, германски филозоф,...
1960.- Прогласена е независноста на Сенегал...
1961.- На границата на источен и западен Берлин...
1968.- Советскиот Сојуз и другите земји на...