Солскјер: Некои играчи треба да се вратат во реалноста

Дел од играчите на Манчестер Јунајтед треба да се вратат во реалноста за повторно да ја пронајдат својата форма, вели менаџерот на тимот Оле Гунар Солскјер.

„Црвените ѓаволи“ изгубија пет од последните седум натпревари на сите турнири, а нивото на перформанси значително се намали, откако Норвежанецот беше за постојано назначен на позицијата.

– Научив многу за моите играчи во текот на неколкуте месеци откако сум тука, и повеќето од нив навистина ме импресионираа, се разбира, има и такви кои треба да се вратат во реалноста и да знаат каде се. Повеќето од нив знаат, дека тие можат да станат многу подобри ако продолжат да работат Јас зборував со сите одделно. Марсијал е еден од нив. Тој има голем талент, потпиша нов договор и знае дека му веруваме. Едноставно треба да продолжи да работи. Мислам дека секој што игра за Манчестер Јунајтед треба да има доволно придонес, за да остане во тимот. Нема разлика дали е Антони, Рашфорд, Лукаку, Алексис или сите други напаѓачи, од кои избираме, рече Солскјер на денешниот прес.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Влегува пијаница во кафана и порачува ракија. Шанкерот го гледа пијан и го откачува:
- Искачај надвор, не служиме пијаници.
Поминуваат 10 минути пијаницата се враќа и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд исвестува дека на ден 19.08.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар...
Верски календар
На денешен ден
1662.- Умре Блез Паскал, француски математичар,...
1850.- Во Париз умре Оноре де Балзак, француски...
1936.- Франкистите од Шпанија го застрелаа...
1973.- Полковникот Пападопулос, шеф на воената...