Сари: Жиру ќе остане во Челзи и следната сезона

Менаџерот на Челзи, Маурицио Сари изјави дека Оливие Жиру ќе остане во тимот и наредната сезона.Италијанецот откри дека раководството на лондонскиот клуб ќе ја искористи клаузулата во договорот на францускиот напаѓач, кој обезбедува автоматско продолжување на договорот за 12 месеци.

– Жиру не е сигурен за својата иднина? Тој е сигурен, бидејќи Челзи има можност да го продолжи неговиот договор за следната година. Зборував со раководството на клубот пред два дена и се договоривме да ја искористам оваа опција. Значи можам да кажам дека Оливие Жиру ќе остане со нас, рече Сари.

Оваа сезона 32-годишниот француски напаѓач има 39 натпревари за Челзи во сите натпреварувања во кои постигна 12 гола.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Мамо, денеска бевме на систематски преглед и излезе дека од триесет женски само една е невина.
- Браво, срце на мајка, злато мое.
- Не бе мамо слушај ме, тоа да ти била...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1822.- Во Берлин умре Ернст Теодор Амадаус...
1920.- Градот Хаг, во Холандија, е избран за...
1984.- Во Париз умре Мишел Фуко, прочуен...
1991.- Ден на државноста на Република Словенија.