Роналдо кажа кои шест фудбалери да бидат донесени во Јувентус

Торино, 24 април 2019 (МИА) – Првата ѕвезда на Јувентус, Кристијано Роналдо се произнесе кои фудбалери да го донесе раководството на клубот за да се состави силен тим.

Според „Мирор“ на листата на Роналдо се наоѓа 19-годишниот играч од средниот ред на Бенфика Жоао Феликс, двајцата поранешни соиграчи од Реал, дефанзивецот Рафаел Варан и играчот од средниот ред Иско..

Другите тројца се крилото од Фиорентина, Федерико Киеза, одбранбениот играч на Рома, Костас Манолас и централниот играч од средниот ред на Олимпик Лион, Танги Ндомбеле.

Како што забележува „Кориере дело Спорт“ Роналдо веќе разговараше за сите овие играчи со тренерот Масимилијано Алегри. зс/Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Бил Ладен распишал конкурс за терорист кој ќе се удри со авион во Ајфеловата кула. Во последниот круг на тестирање останале Талибанец, Ирец и Србин.
Бил Ладен го прашува...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд исвестува дека на ден 19.08.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар...
Верски календар
На денешен ден
1854.- Умре Вилхелм Шелинг, германски филозоф,...
1960.- Прогласена е независноста на Сенегал...
1961.- На границата на источен и западен Берлин...
1968.- Советскиот Сојуз и другите земји на...