Солскјер најави чистка во Јунајтед

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер, навести голема чистка на првиот тим во текот на летото.

Норвежанецот, кој ги презеде „црвените ѓаволи“ како привремен менаџер, но си освои постојан договор, не сака да гледа играчи, кои се водени само од идејата за пари и слава.

– Потребни ни се добри играчи со вистински став за работа. Целиот мој живот верувам токму во тоа, дека успехот доаѓа кај луѓето со правилна поставеност. Играчи кои мислат само за пари или слава не се погодни не само за Јунајтед, туку и за секој друг клуб под мое водство. Слична ситуација ми е позната и во мојата работа во Кардиф и Молде. Ми требаат играчи кои ги делат моите вредности, а не оние кои дојдоа кај нас само затоа што ќе добијат 20 отсто повеќе, рече Солскејер.

Кон излезот на „Олд Трафорд“ се упатени, според различни публикации на Островот, имиња како Андер Ерера, Хуан Мата, Антонио Валенсија, кои си заминуваат на слободен трансфер, а на други ќе им бидат барани нови клубови.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Бил Ладен распишал конкурс за терорист кој ќе се удри со авион во Ајфеловата кула. Во последниот круг на тестирање останале Талибанец, Ирец и Србин.
Бил Ладен го прашува...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд исвестува дека на ден 19.08.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар...
Верски календар
На денешен ден
1854.- Умре Вилхелм Шелинг, германски филозоф,...
1960.- Прогласена е независноста на Сенегал...
1961.- На границата на источен и западен Берлин...
1968.- Советскиот Сојуз и другите земји на...