Автобусот на Барселона без Меси го напушти „Енфилд“

Автобусот со играчите на Барселона синоќа по поразот (0:4) од Ливерпул во вториот натпревар од полуфиналето на Лигата на шампионите (0: 4) замина на аеродромот без напаѓачот Лионел Меси, објави „Метро“.Аргентинецот мораше да остане на „Енфилд“ затоа што беше избран да оди на тест за допинг. Постапката траеше подолго време, така што беше одлучено да не се чека Меси.

Кога играчот заврши со тестот, беше однесен индивидуално до аеродромот. Поминувајќи во „микс“ зоната, Меси не застана да даде изјава за новинарите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Бил Ладен распишал конкурс за терорист кој ќе се удри со авион во Ајфеловата кула. Во последниот круг на тестирање останале Талибанец, Ирец и Србин.
Бил Ладен го прашува...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд исвестува дека на ден 19.08.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар...
Верски календар
На денешен ден
1854.- Умре Вилхелм Шелинг, германски филозоф,...
1960.- Прогласена е независноста на Сенегал...
1961.- На границата на источен и западен Берлин...
1968.- Советскиот Сојуз и другите земји на...