Ѕвездата на Валенсија удрил жена со неговиот Ферари

Фудбалерот на Валенсија Гонзало Гедеш предизвикал сообраќајна несреќа, јавуваат шпанските медиуми.

Младиот Португалец додека се возел во Валенсија во своето „Ферари Ф12“, удрил во една жена на мотор. Не се соопштени детали за сообраќајката, освен тоа дека никој не е повреден и дека жената после укажаната лекарска помош е пуштена од болница.

Гедеш во декември минатата година се пофалил на социјалните мрежи со неговиот нов автомобил „Ферари“, за кого платил околу 300.000 евра.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Бил Ладен распишал конкурс за терорист кој ќе се удри со авион во Ајфеловата кула. Во последниот круг на тестирање останале Талибанец, Ирец и Србин.
Бил Ладен го прашува...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд исвестува дека на ден 19.08.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар...
Верски календар
На денешен ден
1854.- Умре Вилхелм Шелинг, германски филозоф,...
1960.- Прогласена е независноста на Сенегал...
1961.- На границата на источен и западен Берлин...
1968.- Советскиот Сојуз и другите земји на...