Гвардиола го сака Родри во Сити

Манчестер сити, на првиот ден од преодниот рок, кој во Англија започна во четврток, му испрати службена понуда за Родри на Атлетико Мадрид, пишува шпанскиот весник „АС“.Играчот од средниот ред Родриго Хернандез Касканте познат како Родри има откупна клаузула од 70 милиони евра, а Сити веќе му испратил предлог договор и очекува да биде потпишан од шпански фудбалер.

За 22 годишниот Родри се заинтересирани многу клубови, но тој сака да игра за англискиот клуб бидејќи повеќе му одговара филозофијата на игра на Сити.

„АС“ тврди дека Гвардиола лично разговарал со Родри и дека го наговорил да дојде во Манчестер, додека фудбалерот му порачал на Атлетико дека одлуката ќе ја донесе во најкраток можен рок со цел неговиот досегашен клуб да има доволно време за да му најде замена.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Бил Ладен распишал конкурс за терорист кој ќе се удри со авион во Ајфеловата кула. Во последниот круг на тестирање останале Талибанец, Ирец и Србин.
Бил Ладен го прашува...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд исвестува дека на ден 19.08.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар...
Верски календар
На денешен ден
1854.- Умре Вилхелм Шелинг, германски филозоф,...
1960.- Прогласена е независноста на Сенегал...
1961.- На границата на источен и западен Берлин...
1968.- Советскиот Сојуз и другите земји на...