Челзи го одбил Сари

Веќе станува јасно дека искусниот Маурицио Сари ќе застане на кормилото на Јувентус, по неуспешниот состанок со управата на Челзи кои не го прифатија неговиот единствен услов за останување на Стенфорф бриџ.Според британски медиуми, 60-годишниот тренер на управата на лондонскиот клуб им ја претставил неговата визија за во иднина и побарал од клубот да го поддржат во јавните настапи, како и да го заштитат кога ќе се најде на мета на критичарите, нешто што челниците на Челзи го одбиле.

Сари имаше одлична сезона со Челзи, го освои третото место во Премиер лигата, големиот трофеј на Лига Европа, но исто така често беше на мета на критичарите, како и на навивачите кои често и му свртуваа грб, особено по болниот пораз 6:0 од Сити.

„Газете дело спорт“ пишува дека веднаш по состанокот Сари отпатувал во Торино каде следните денови ќе го преземе Јувентус, кој ќе плати пет милиони евра за последната година од неговиот договор со англискиот клуб.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Што е крв пие, вампир не е; лета, а птица не е?

- Веројатно комарец!
- Ама каков комарец! Тоа е *Always Ultra*!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
- Пантификален ден на Светата столица.

1721.- По две децении војување со Шведска, по...
1752.- Умре Александар Скарлати, италијански...
1797.- Французинот Андре Жак Гарнериан прв го...