Бенитез пред враќање во Челзи

Тренерот на Њукасл, Рафаел Бенитез, може да се врати во Челзи, објавија шпански медиуми. Според „АС“, сопственикот на лондонскиот клуб, Роман Абрамович, нема најдено замена за Маурицио Сари, а според изворот, Рафаел Бенитез е решението за испразнетото тренерско место.Италијанското издание на „Тутоспорт“ тврди дека соодветните кадровски екипирања во Челзи ќе се случат во следните 48 часа.

Педесет и девет годишниот Бенитез, веќе работеше во Челзи каде беше тренер од 2012 до 2013 година. Со „сините“ шпанскиот стручњак ја освои Лига Европа.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Бил Ладен распишал конкурс за терорист кој ќе се удри со авион во Ајфеловата кула. Во последниот круг на тестирање останале Талибанец, Ирец и Србин.
Бил Ладен го прашува...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд исвестува дека на ден 19.08.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар...
Верски календар
На денешен ден
1854.- Умре Вилхелм Шелинг, германски филозоф,...
1960.- Прогласена е независноста на Сенегал...
1961.- На границата на источен и западен Берлин...
1968.- Советскиот Сојуз и другите земји на...