Касиљас одговори на гласините за крајот на неговата кариера

Голманот на Порто, Икер Касиљас, кој претрпе инфаркт за време на тренингот на 1 мај, не ја потврди или негираше веста за крајот на неговата кариера.

Триесет и осумгодишниот Шпанец преку Твитер соопшти дека утре ќе се знае повеќе за неговата фудбалска иднина.

– Сега немам нови вести во споредба со она што го објавив пред еден месец. Само треба да се забележи дека утре имам консултации со лекар, објави Касиљас.

Претходно во медиумите се појавија шпекулации дека Касиљас денес ќе го објави своето пензионирање.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На час по биологија. Ајде деца кој ќе ми каже некое убаво цвеќе.
- Љубичица!
- Браво, многу убаво.
- Нарцис, учителке..
- Браво, многу убаво.
Малиот Трпе.
- Оргазам...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1846.- САД го анектираа Ново Мексико.
1862.- Во Сен Жермен-ан Леи е роден Клод Дебиси,...
1883.- Во Париз умре Иван Сергеевич Тургенев,...
1911.- Прочуеното дело на Леонардо да Винчи,...