ВАР ја спаси Венецуела од пораз против Бразил (видео)

Салвадор, 19 јуни 2019 (МИА) – Бразил и Венецуела одиграа без победник 0:0 во 2. коло од групната фаза на фудбалскиот Куп на Америка. Бразилците кои се домаќини на натпреварувањето и кои важеа за голем фаворит на овој дуел, постигнаа три погодоци, но сите беа поништени поради прекршување на правилата.

На десетина минути пред крајот на првото полувреме, Фирмино постигна, но беше поништен поради прекршок во моментот на приемот на топката.

„Кариоките“ ја погодија противничката мрежа двапати и во текот на второто полувреме преку Габриел Исус и Филип Кутињо, но двата гола по прегледување на видео – снимката не беа признати поради офсајд.

По две кола во А-групата водат Бразил и Перу со по 4 бода, Венецуела има 2, Боливија е без бодови. зс/Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Што е 6.9?
- Поза 69 со полувреме.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини нема...
Верски календар
На денешен ден
1453.- Во битката кај Кастиона Французите ги...
1762.- Убиен е рускиот цар од германско потекло...
1790.- Во Единбург умре Адам Смит, најпознат...
1821.- Шпанија се откажа од Флорида во корист на...