Рајола ја потврди следната дестинација на Де Лихт

Агентот на Матијас де Лихт – Мино Рајола, откри дека капитенот на Ајакс преговарал за своите лични услови со италијанскиот хегемон Јувентус.

Сега, двата клуба останува да ја договорат цената на 19-годишниот дефанзивец пред еден од големите летни трансфери официјално да стане реалност.Според светските медиуми, Де Лихт ќе потпише „бјанконерите“ за петгодишна плата од 12 милиони евра плус бонуси. Договорот ќе има и клаузула за откуп од 150 милиони евра.

Јуве веќе ја направи првата понуда за дефанзивецот во вредност од околу 50 милиони евра, откако Холанѓаните ветија дека ќе го продадат за таа сума пред една година.

Од „Амстердам Арена“, сега сакаат понуда од 75 милиони евра поради одличната сезона на Де Лихт.

– Да, се разбра тој со Јувентус. Сега на потег е Ајакс, изјави Рајола за „Де Телеграф“.

Тој категорично ја негираше веста дека дефанзивецот бил подготвен да го бојкотира својот клуб во стилот на Антоан Гризман за да го исфорсира трансферот.

– Тоа е исклучено, тоа не е во негов стил, рече агентот.

Во Јуве се надеваат дека Де Лихт ќе ги помине задолжителните медицински прегледи во среда, по што ќе биде официјално претставен пред медиумитеПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Влегува пијаница во кафана и порачува ракија. Шанкерот го гледа пијан и го откачува:
- Искачај надвор, не служиме пијаници.
Поминуваат 10 минути пијаницата се враќа и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд исвестува дека на ден 19.08.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар...
Верски календар
На денешен ден
1662.- Умре Блез Паскал, француски математичар,...
1850.- Во Париз умре Оноре де Балзак, француски...
1936.- Франкистите од Шпанија го застрелаа...
1973.- Полковникот Пападопулос, шеф на воената...