Барела ќе премине во Интер за 50 милиони евра

Халфот на Каљари, Николо Барела ќе премине во Интер за 50 милиони евра, а во износот се вклучени и бонуси, информира „Скај Спорт Италија“.Така се става крај на трансферната сага, која можеше да ја преземе во неочекувана насока, откако во последен момент во наддавање за 22-годишниот фудбалер на школата на Каљари се вклучи и Рома со поволна понуда.

За кревката возраст Барела има 112 натпревари за Каљари чиј бои ги брани од 2014 година наваму. Желбата на самиот играч е да премине во Интер, што преовладало при донесувањето на одлуката каде да ја продолжи кариерата, независно од понудата од Рома.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Влегува човек во кафич и му вика на шанкерот:
- Дај ми две дупли вотки.
- Ти изгледа си имал многу тежок ден, а?
- Абе остај, открив дека постариот брат ми е педер.
Доаѓа...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за стандардизација.
322 п.н.е.- Во храмот на боговите Посејдон, на...
1066.- Норманската инвазиска армија на војводата...
1322.- Војската на шкотскиот крал Роберт I силно...