Вест Хем ќе се обиде да го врати Игуаин на Островот

Вест Хем испрати предлог до Јувентус за Гонзало Игуаин. Според „Скај Италија“, понудата била за изнајмување за една сезона. Сепак, „бјанконерите“ претпочитаат да го продадат аргентинскиот напаѓач, за кого сакаат околу 36 милиони фунти.Во втората половина на претходната кампања, Игуаин беше позајмен во Челзи со пет гола во 18 натпревари. Сепак, „сините“ одлучиле да не го привлече трајно и Аргентинецот да се врати во Јуве.

Вест Хем бара напаѓач откако Марко Арнаутовиќ, Ендру Карол и Лукас Перез го напуштија тимот ова лето. „Чеканите“, исто така, се обидуваат да го земат Макси Гомез од Селта, но засега не можат да се разберат со шпанскиот клуб за структурата на плаќањето на клаузулата за ослободување.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Влегува човек во кафич и му вика на шанкерот:
- Дај ми две дупли вотки.
- Ти изгледа си имал многу тежок ден, а?
- Абе остај, открив дека постариот брат ми е педер.
Доаѓа...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за стандардизација.
322 п.н.е.- Во храмот на боговите Посејдон, на...
1066.- Норманската инвазиска армија на војводата...
1322.- Војската на шкотскиот крал Роберт I силно...