Мурињо учи германски додека бара нов клуб

Жозе Мурињо најави дека може да преземе клуб од Бундеслигата. Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед нема трпение да се врати кон тренерската професија и сам откри дека во моментов учи германски.Неодамна Мурињо беше поврзуван со тимовите на Бенфика, Лион и Њукасл, но е сосема можно да ја избере Бундеслигата, штом веќе се обидува да го научи тешкиот јазик.

Освен тоа, никогаш не бил на чело на германски тим.

– Сега учам германски. Бундеслига? Учам германски, бидејќи не го зборувам. Знам англиски, шпански, португалски, француски и италијански јазик. Но не исклучувам ништо, дури ни Германија, рече Португалецот во интервју за „Газета дело Спорт“.

Откако беше отпуштен од Манчестер Јунајтед во декември минатата година, Мурињо дејствува како аналитичар, но сега сака да се врати на тренерската професија.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На час по биологија. Ајде деца кој ќе ми каже некое убаво цвеќе.
- Љубичица!
- Браво, многу убаво.
- Нарцис, учителке..
- Браво, многу убаво.
Малиот Трпе.
- Оргазам...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1846.- САД го анектираа Ново Мексико.
1862.- Во Сен Жермен-ан Леи е роден Клод Дебиси,...
1883.- Во Париз умре Иван Сергеевич Тургенев,...
1911.- Прочуеното дело на Леонардо да Винчи,...