Тотенхем крши трансфер рекорд за Пауло Дибала

Тотенхем ќе го скрши својот трансфер рекорд по втор пат во овој прозорец. Откако го стори тоа со Танги Ндомбеле, сега се очекува да го подобрат со привлекување на Пауло Дибала од Јувентус, објавија голем број италијански и англиски медиуми.Според информациите, „петлите“ ќе платат 80 милиони евра на „старата дама“ за аргентинскиот офанзивен играч. Јужноамериканецот е фаворит на менаџерот Маурисио Почетино, кој го смета за идеален партнер на високите позиции на Хари Кејн.

Дибала тешко ќе биде во плановите на Маурицио Сари по силната летна селекција, и се очекува ретко да влегува во стартните 11. Тој самиот сака да замине, но проблемот е што неговиот клуб бара премногу за него.

Во Италија велат дека неговата цена е 100 милиони евра, па дури и таквата примамлива понуда од Тотенхем можеби нема да биде доволна за негов трансфер. Во секој случај, претстојат преговори меѓу двата клуба.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се враќа Мујо дома од работа и ја затекнува Фата со Хасо:
- Добро бе Хасо, биваше ли ова да ми го направиш?! Па заедно во школо одевме, најдобри другари бевме, кум ми беше на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
9.- Роден е римскиот цар Тит Флави Веспазијан,...
1095.- На црковен собир во Клермон папата Урбан...
1626.- Папата Урбан III ја освети црквата „Свети...
1697.- Роден е англискиот сликар Вилијам Хогарт,...