Порто го пријави Касиљас за настап во португалското првенство

Голманот Икер Касиљас, кој доби срцев удар во мај, беше пријавен од Порто за новата сезона во португалскиот фудбалски шампионат. 38-годишниот поранешен голман на Реал Мадрид одигра 725 натпревари за шпанскиот клуб и се приклучи на Порто во 2015 година.



Тој доби срцев удар за време на тренинг сесија на 1 мај и помина пет дена во болница, а две седмици подоцна, „О Жого“ напиша дека Касиљас размислува да стави крај на својата кариера.

Сепак, во јули Шпанецот објави дека Порто му понудил работно место во клубот додека се опоравува од срцевиот удар.

Минатиот месец Порто го привлече аргентинскиот голман Агустин Маркезин.



Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се враќа Мујо дома од работа и ја затекнува Фата со Хасо:
- Добро бе Хасо, биваше ли ова да ми го направиш?! Па заедно во школо одевме, најдобри другари бевме, кум ми беше на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
9.- Роден е римскиот цар Тит Флави Веспазијан,...
1095.- На црковен собир во Клермон папата Урбан...
1626.- Папата Урбан III ја освети црквата „Свети...
1697.- Роден е англискиот сликар Вилијам Хогарт,...