Солскјер: Одигравме одлично второ полувреме

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер беше задоволен од играта на неговиот тим во натпреварот од 1. коло во англискиот шампионат со Челзи. Тој како клучен сегмент за победата го смета второто полувреме.

-Одигравме извонредно второ полувреме. Во одбрана бевме добри и успешни во противнападите. Момците работеа напорно и беа наградени. Имавме и среќа. Двојниот стрелец Рашфорд имаше клучна улога во нападот. Тој донесе совршенство. Ова е играта што ја очекуваме од него, истакна Рашфорд.

Манчестер јунајтед забележа победа над Челзи со 4:0 во дербито на стартното премиерлигашко коло.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се враќа Мујо дома од работа и ја затекнува Фата со Хасо:
- Добро бе Хасо, биваше ли ова да ми го направиш?! Па заедно во школо одевме, најдобри другари бевме, кум ми беше на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
9.- Роден е римскиот цар Тит Флави Веспазијан,...
1095.- На црковен собир во Клермон папата Урбан...
1626.- Папата Урбан III ја освети црквата „Свети...
1697.- Роден е англискиот сликар Вилијам Хогарт,...