Рамос: Погба е добредојден на „Бернабеу“

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос изјави дека се надева дека Пол Погба сепак ќе се приклучи на шпанскиот гигант во блиска иднина.

Французинот и неговиот агент сакаа тој да го напушти Манчестер Јунајтед во текот на летото и „белите“ беа главен кандидат за неговиот потпис, но на крајот ништо не се случи.

„Црвените ѓаволи“ ја отфрлија понудата од 30 милиони евра плус Хамес Родригез за играчот, а се вели дека Герет Бејл би можел да биде вклучен во евентуален иден договор.

– Вратата на Реал е секогаш отворена за добри играчи како него. За мене, тој е еден од најсилните играчи во светот. Тој е различен од останатите и неговите квалитети се видоа во дуелите на Јувентус и Манчестер Јунајтед. Тој носи рамнотежа во тимот, влијателен е во нападот и одлично е физички подготвен, изјави тој.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си игра едно детенце во градинка, кога му приоѓа едно девојче и го прашува:
- Сакаш да си играме заедно?
- Сакам. А, која игра ќеја играме?
- Ќе ти кажам, ама ти прво кажи ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Патниот правец Р2332 Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица (врска со Р1307 Царина – врска со А3 и...
Верски календар
На денешен ден
1421.- Роден е англискиот крал Хенри Шестти,...
1492.- Христофер Колумбо го откри островот...
1507.- Германскиот картограф Мартин Валдземилер...
1779.- Умре Жан Батист Шарден, француски сликар....