Роналдo: Мило ми е што постигнав гол и победив во Шпанија

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, кој го постигна победничкиот гол на гостувањето кај Виљареал во Лигата на шампионите (2:0), ги сподели своите впечатоци од натпреварот.– Да се ​​игра во Шпанија е секогаш одлично, а да се победи е неверојатно. Мило ми е што постигнав гол во земјата во која отсекогаш се чувствував посебно. Честитки за момците за големата победа, благодарение на која завршивме онаму каде што треба да бидеме. Ние сме Манчестер јунајтед и никогаш нема да престанеме да се бориме за нашиот клуб! Само напред, ѓаволи! – напиша Роналдо.

Манчестер јунајтед на едно коло пред крајот го обезбеди првото во Ф-групата во Лигата на шампионите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој ранет терорист го однеле во болница со тешка рана во пределот на срцето. Типот преживеал, а докторите се собрале околу него и се чуделе каков медицински феномен е.
- Добро...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1516.- Умре шпанскиот крал Фердинанд Втори и...
1719.- Со обединувње на Вадуц и Шеленберг...
1744.- Умре италијанскиот филозоф, историограф и...
1783.- Во Гренобл е роден Мари Анри Бејл, познат...