Реал првпат победи на „Енфилд“

Екипата на Реал Мадрид за првпат во својата историја успеа да слави против Ливерпул на „Енфилд“ откако синоќа во 3.коло од Лигата на шампионите со убедливи 3:0 го порази домашниот состав.

Во победата на актуелниот европски првак со два погодока учествуваше Карим Бензема, а прв постигна гол Кристијано Роналдо. Сите погодоци беа постигнати во првото полувреме.

И на другите средби од втората вечер од оваа рунда во ЛШ победа забележаа фаворитите, освен Јувентус кој загуби во Атина.

Постигнати резултати и табели:

А група: Олимпијакос – Јувентус 1:0, Атлетико Мадрид – Малме 5:0.

Табела: Атлетико Мадрид 6 бодови, Олимпијакос 6, Јувентус 3, Малме 3.

Б група: Ливерпул – Реал Мадрид 0:3, Лудогорец – Базел 1:0.

Табела: Реал Мадрид 9 бодови, Ливерпул 3, Базел 3, Лудогорец 3.

Ц група: Монако – Бенфика 0:0, Баер Леверкузен – Зенит 2:0.

Табела: Баер Леверкузен 6 бодови, Монако 5, Зенит 4, Бенфика 1.

Д група: Андерлехт – Арсенал 1:2, Галатасарај – Борусија Дортмунд 0:4.

Табела: Борусија Дортмунд 9 бодови, Арсенал 6, Галатасарај 1, Андерлехт 1.

Виц на денот
Жена чека пред телефонска говорница да заврши човекот пред неа, меѓутоа поминуваат 10 минути, а тој не само што не отстапува, туку само седи со слушалката на уво и ништо не...