Што напишаа медиумите за Лудогорец-Ливерпул?

Лудогорец Разград синоќа во натпреварот од 5-то коло во ЛШ кој се одигра во Софија, успеа да дојде до нерешен резултат и бод против тимот на Ливерпул. Конечниот резултат во Софија гласеше 2-2, благодарение на голот во 88-та минута од Ѓорѓи Терзиев со кој бугарските домаќини и гостите од Англија ги поделија бодовите.

Со нерешениот резултат Ливерпул ги загрози шансите за пласман во нокаут фазата, бидејќи моментално се наоѓа на 3-та позиција во групата Б со 4 освоени бода, колку што има и Лудогорец. Следниот натпревар од последното 6-то коло, Ливерпул го игра на домашен терен на Енфилд, против Базел, а Реал Мадрид на Сантијаго Бернабе го пречекува Лудогорец.

Лудогорец ги изненади гостите на вчерашниот натпревар со раното водство уште во 3-та минута преку голот на Дени Абало, но Рики Ламберт и Џордан Хендерсон успеаа да направат пресврт и водство за избраниците на Брендон Роџерс. Сепак, што напишаа странските медиуми за натпреварот Лудогорец – Ливерпул и за конечниот резултат 2-2?