Синовец: Сигурен сум дека ќе го одбраниме трофејот

Повратникот во МЗТ Скопје Аеродром, Стефан Синовец попладне од 18 часот против Кожув во малата сала „Јане Сандански“, ќе го има четвртото деби во сино-белиот дрес, откако вчера потпиша договор со македонскиот шампион до крајот на сезоната.

- Среќен сум што се вратив во МЗТ Скопје, клуб кој за мене е буквално втор дом во кој претходно минав три прекрасни години. Пред нас е обврската наречена домашно првенство и ќе сторам се за да го одбраниме шампионскиот трофеј. Имам три пехари од првенството, а сигурен сум дека на крајот од првенството таа моја колекција ќе се зголеми на четири трофеи. Не знам дали сум магнет, али знам дека ќе направам се што можам да им овозможам нова радост на навивачите на клубот кој го сметам за мој, вели Србинот за веб страната на МЗТ.

Старо новиот кошаркар на МЗТ Скопје Аеродром сезонава во АБА-лигата настапуваше за Мега и имаше просек од 9,4 поени, 4,5 скока и 3,1 асистенции.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

И донел Мујо на Фата вибратор. Го земала таа во рака, го уклучила, а тој почнал да тресе, еднаш, двапати, трипати, па и испаднал од рака и почнал да скока на подот по плочките....
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Oд вторник - 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, надоградба на...
Верски календар
На денешен ден
1216.- Умре англискиот крал Џон Без Земја,...
1735.- Роден е Џон Адамс, втор по ред...
1745.- Во Даблин умре Џонатан Свивт, најголем...
1812.- Францускиот цар Наполеон I нареди...