Филаделфија избори плеј оф по пауза од шест години

Екипата на Филаделфија обезбеди учество во НБА плеј-офот, за првпат по шест години.

Во прилог на Филаделфија одеше победата на Индијана над Мајами остварена ноќеска по продолжение со резултат 113:107.Покрај тоа што и помогна на Фиалделфија, и Индијана избори учество во разигрувањето за титулата, по седми пат во последните осум години и трето последователно.

Филаделфија е четврта, Индијана петта на осум рунди до крајот на основниот дел во Источната конференција од најсилната светска кошаркарска лига.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

И донел Мујо на Фата вибратор. Го земала таа во рака, го уклучила, а тој почнал да тресе, еднаш, двапати, трипати, па и испаднал од рака и почнал да скока на подот по плочките....
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Oд вторник - 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, надоградба на...
Верски календар
На денешен ден
1216.- Умре англискиот крал Џон Без Земја,...
1735.- Роден е Џон Адамс, втор по ред...
1745.- Во Даблин умре Џонатан Свивт, најголем...
1812.- Францускиот цар Наполеон I нареди...