Обрадовиќ го призна поразот, горд е на своите играчи

Трофејниот српски тренер Жељко Обрадовиќ синоќа со Фенербахче го загуби финалето во Евролигата од Реал Мадрид, но не беше разочаран, напротив ги пофали своите играчи.

- Оваа сезона имавме некои важни промени во тимот, тоа не беше лесно. Имаше многу работа и дојдовме до „Фајнал фор“. Се боревме до крај, имавме желба и се надевам дека ова ќе биде добро искуство за следната година. Реал заслужено победи, иако ние пропуштивме шанса да се вратиме резултатски. Имам уште две години договор со Фенербахче. Сега зборував во соблекувалната со играчите и им кажав колку сум горд на нив, додаде трофејниот тренер.

Реал синоќа во Белград во финалето на Ф4 од Евролигата го победи Фенербахче со 85:80 и по десетти пат стана европски шампионПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Двајца истражувачи бегаат од племе човекојадци и по некое време пристигнуваат до кањон широк најмалку 15 метри.
- Што ќе правиме сега? - прашува едниот.
- Ќе скокаме, ете што ќе...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. Од 21.03.2019 на регионалниот патен правец Р1103 Неготино – Лакавица се извршуваат работи на пат,...
Верски календар
На денешен ден
1611.- Роден е Евлија Челебија, турски патописец....
1634.- Британските колонисти на чело со лордот...
1807.- Во Англија е забранета трговијата со...
1812.- Роден е Александар Иванович Херцен, руски...