Дурант: Испуштивме шанса да ги преземеме работите во наши раце

Кошаркарот на Голден Стејт, Кевин Дурант по поразот од Хјустон (92:95) во четвртиот натпревар од финалето во Западната конференција изјави дека неговиот тим пропуштил убава можност да дојде на чекор од големото финале.

- Бевме во добра позиција на крајот да се радуваме. Последниот период не го одигравме како што треба и не ја зграпчивме шансата работите да ги земеме во свои раце. Сега повторно е нерешено и на гостувањето во Хјустон одиме без предност. Мора да бидеме подобри во следниот натпревар. Само со добра игра во текот на целиот натпревар ќе ја оствариме целта, истакна Дурант.

Следниот натпревар од серијата Хјустон – Голден Стејт на програмата е ноќта меѓу четврток и петок.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој програмер седи во кафич и се удвара на некоја девојка...
- Сакаш да те частам кафе ?
-Не фала !
- Сакаш да те частам сок?
-Не фала !
-Сакаш да те частам вотка ?
-Не...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Денес, на 19.03.2019 година од 13:00 до 15:00 часот, регионалниот пат Старо Нагоричане -...
Верски календар
На денешен ден
1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко...
1563.- Со мировен договор во Амбоаза заврши...
1628.- Англичаните во Америка ја основаа...
1629.- Роден е рускиот цар Алексеј Михајлович...