Јуниорите на Работнички ја одбранија титулата во М18

Скопје, 4 јуни 2018 (МИА) – Екипата на Работнички ја одбрани титулата во јуниорската конкуренција (до 18години) откако вчеравечер во финалето од кошаркарскиот Ф4 турнир ги совладаа врсниците од МЗТ Скопје Аеродром со 93:69.

Третото место им припадна на јуниорите од Феникс 2010 кои беа поуспешни од Вардар.

За најкорисен играч (MVP) на турнирот што се играше во „Градски парк“ е прогласен Славчо Темелковски од Работнички.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој му кажува на малиот Трпе дека сите возрасни имаат некакви тајни и можеш лесно да ги уценуваш - само му кажуваш "Јас знам се" и готово.
Се прибира малиот Трпе дома и и вика...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини,...
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...