Ибрахимовиќ: Лос Анџелес веќе има Бог, а ЛеБрон ќе биде крал

Фудбалерот на Лос Анџелес Галакси, Златан Ибрахимовиќ, ја коментираше веста за преминот на Леброн Џејмс од Кливленд во Лејкерси.- Сега Лос Анџелес има и Бог и Крал. Златан го поздравува кралот Џејмс, напиша Швеѓанецот на Твитер.

Претходно беше објавено дека Џејмс потпиша четиригодишен договор со клубот од Лос Анџелес за 154 милиони долари. Пред тоа, кошаркарот одби да го обнови договорот со Кливленд.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
ТЕОРИЈА НА РЕЛАТИВНОСТА (ЗА НЕРАМНОМЕРНОСТА)

В кревет:
Погледнуваш на саатот, 7:45
Погледнуваш по 5 минути, 8:45

На работа:
Погледнуваш на саатот, 14:20
Погледнуваш...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1545.- Бродот „Мери Роус“, гордост на воената...
1814.- Роден е американскиот пронаоѓач Семјуел...
1834.- Во Париз е роден Едгар Дега, француски...
1866.- Умре германскиот математичар Георг...