Лејкерс не го ангажира Казинс поради повреда

Раководството на Лос Анџелес Лејкерс се откажало од ангажман на Демаркус Казинс поради повреда, објави Њјуорк Тајмс.Според весникот, во Лејкерс се убедени дека поради повреда, Казинс нема да може да игра до почеток на следната година.

„Езерџиите“ сакаат да имаат конкурентен тим уште од стартот на сезоната, па затоа отпаднала идејата за ангажман на Казинс.

Кошаркарот подоцна се одлучи да го стави својот потпис на договор со актуелниот НБА шампион, Голден Стејт Вориорс.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
ТЕОРИЈА НА РЕЛАТИВНОСТА (ЗА НЕРАМНОМЕРНОСТА)

В кревет:
Погледнуваш на саатот, 7:45
Погледнуваш по 5 минути, 8:45

На работа:
Погледнуваш на саатот, 14:20
Погледнуваш...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1545.- Бродот „Мери Роус“, гордост на воената...
1814.- Роден е американскиот пронаоѓач Семјуел...
1834.- Во Париз е роден Едгар Дега, француски...
1866.- Умре германскиот математичар Георг...