Ентони го одбра Хјустон

Кармело Ентони следната сезона ќе настапува за Хјустон Рокетс, пренесуваат американските медиуми.Официјализирањето на договорот и објавување на деталите се очекуваат да бидат објавени во наредните денови.Во НБА кариерата Ентони играше за Оклахома Сити, Денвер Нагетс и Њујорк Никс.

Со ангажманот на Ентони, Хјустон со Џејмс Харден и Крис Пол, во новата сезона ќе има тим конкурентен за највисок пласман.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Оди човек по улица кога поминува кола и му ја прегазува едната нога. Човеков се витка од болка и му се дере на возачот:
- Ах, мајката твоја, за ова ќе ми платиш пола милион...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на извидничкото движење
1512.- Во Севилја, Шпанија, умре Америго...
1732.- Роден е Џорџ Вашингтон, прв претседател...
1788.- Во Данцинг е роден Артур Шопенхауер,...