Лу: Ќе биде тешко без Леброн Џејмс

Тренерот на Кливленд кавалирс, Тајрон Лу, истакна дека ќе му биде тешко без Леброн Џејмс во екипата, бидејќи смета дека тој е еден од најдобрите играчи во историјата на кошарката.Џејмс летово го напушти клубот од Охајо и потпиша четиригодишен договор со Лос Анџелес лејкерс вреден 154 милиони долари.

- Секако дека посакував да остане во мојот тим. Но, тој замина и сега се соочуваме со нов предизвик. Ќе биде поинаку бидејќи имаме многу млади играчи кои треба да ги подучуваме и обликуваме. Невозможно е да се замени Леброн, станува збор за еден од најдобрите играчи на сите времиња, истакна Лу.

Кливленд последните четири сезони играше во финалето на НБА лигата, а титулата ја освои во 2016 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Возел камионџија и паишол на калуѓерка - автостоперка. Застапал ија примил во камионот. Кога се доближиле до целта и рекол дека мора да му плати за возењето. Калуѓерката му...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
41.- Убиен е римскиот цар Гај Јулиј Калигула. Тој...
76.- Роден е римскиот цар Публиј Елиј Хадријан,...
1712.- Роден е Фридрих Втори Велики, пруски крал...
1732.- Роден е францускиот писател Пјер Огистен...