Клиперс се фаворити за Леонард

Лос Анџелес, 20 септември 2018 (МИА) - Кави Леонард се уште нема одиграно ниту минута за Торонто Репторс, но веќе сериозно се зборува за следната дестинација во неговата кариера. Според информациите на телевизијата ЕСПН, главен фаворит за услугите на крилото е тимот на Лос Анџелес Клиперс.

Клиперси ќе ги имаат потребните финансии за два максимални договори по крајот на сезоната 2018/2019, а претпоставките се дека еден од нив ќе биде за Леонард. Другиот играч, кој се споменува за партнер на Каваи во Калифорнија е Џими Батлер, кој вчера побарал да ја напушти Минесота.

Леонард има опција во неговиот сегашен договор, според која може да го продолжи за уште една година за 21 милион долари. Генералните очекувања, сепак, се дека Кави ќе ја напушти Канада и ќе се упати кон Калифорнија.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Средношколецот Жарко се жали на татко му:
- Професорката по историја стварно ме малтретира.
- Слушај синко, ако пазиш како се облекуваш, внимаваш на час и учиш редовно дома,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од вторник - 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, надоградба на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на храната
1430.- Роден е шкотскиот крал Џејмс II, кој...
1553.- Умре Лука Кранах, германски сликар и...
1649.- Умре Исак ван Остаде, холандски сликар....