Блат: Дончиќ требаше да биде бр.1 на Драфтот

Тренерот на Олимпијакос, Дејвид Блат е убеден дека Лука Дончиќ заслужувал да биде избран под бр.1 во овогодинешниот Драфт на НБА.- Најголемиот пропуст на Драфтот. Според мое мислење. Тој мораше да биде бр.1. Тоа е она што јас го мислам. Во многу случаи, сепак, тимовите се фокусираат на потенцијалот или позицијата. Но од гледна точка на кој е најподготвен за НБА во целиот Драфт ... Немаше подобар играч од Лука. Без сомнение, смета Блат.

Израелскиот тренер, кој е роден во Бостон, ја познава совршено играта на словенечката сензација, бидејќи го гледал и се соочувал против него во Евролигата. Неговото искуство во американската кошарка е исто така солидно, откако тој поминува сезона и половина во Кливленд, каде што работеше со Леброн Џејмс.

Тој додаде дека Словенецот е неверојатен талент и дека ќе има одлична кариера во НБА.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Средношколецот Жарко се жали на татко му:
- Професорката по историја стварно ме малтретира.
- Слушај синко, ако пазиш како се облекуваш, внимаваш на час и учиш редовно дома,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од вторник - 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, надоградба на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на храната
1430.- Роден е шкотскиот крал Џејмс II, кој...
1553.- Умре Лука Кранах, германски сликар и...
1649.- Умре Исак ван Остаде, холандски сликар....