Кари постигна 51 поен за три четвртини

Ноќта меѓу среда и четврток во НБА лигата ја одбележа Стеф Кари кој постигна 51 поен во триумфот на Голден Стејт над Вашингтон со резултат 144:122.Плејмејкерот на актуелниот шампион поените ги реализира за нецели 32 минути поминати на теренот.

Ова беше шести натпревар во кариерата на Кари со постигнати 50 или повеќе поени. Одличната партија ѕвездата на Голден Стејт ја најави во првата четвртина во која реализира 23 поени, половина од 46-те на целиот тим.

Голден Стејт Вориорс од почетокот на сезоната во најсилната кошаркарска лига на светот, има четири победи и еден поразПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто слонот има две дупчиња на сурлата?
- Едно за топла, едно за ладна вода?
- А кај му е бојлерот?
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Поради одрони, сообраќајот на регионалниот пат Делчево- Македонска Каменица се одвива по една сообраќајна лента. Се преземаат мерки за расчистување на коловозот. ИЗВЕСТУВАЊЕ:На...
Верски календар
На денешен ден
1936.- Во местото Горки, кај Москва, умре Алексеј...
1940.- Францускиот генерал Шарл де Гол ги повика...
1953.- Египет е прогласен за република по...
1965.- Во Алжир е извршен државен воен преврат....