Оклахома победи прв пат од почетокот на сезоната

Екипата на Оклахома Сити го запиша првиот триумф оваа сезона откако ноќеска беше поуспешна од Феникс Санс со резултат 117:110.Расел Вестбрук и Пол Џорџ со по 23 поени, како и Нерленс Ноел со 20 поени и 15 скока беа најзаслужните за победата на домаќините.

„Тандер“ победија по четири загубени натпревари од стартот на новата НБА сезона. И Феникс имаат само еден позитивен резултат наспроти пет загубени средби.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто слонот има две дупчиња на сурлата?
- Едно за топла, едно за ладна вода?
- А кај му е бојлерот?
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Поради одрони, сообраќајот на регионалниот пат Делчево- Македонска Каменица се одвива по една сообраќајна лента. Се преземаат мерки за расчистување на коловозот. ИЗВЕСТУВАЊЕ:На...
Верски календар
На денешен ден
1936.- Во местото Горки, кај Москва, умре Алексеј...
1940.- Францускиот генерал Шарл де Гол ги повика...
1953.- Египет е прогласен за република по...
1965.- Во Алжир е извршен државен воен преврат....