Кливленд ја прекина серијата од шест порази

Кошаркарите на Кливленд Кавалирс ја забележаа првата победа оваа сезона во НБА лигата. Тие ноќеска беа поуспешни од Атланта со 136:114 и на тој начин ја прекината низата од шест последователни порази.

Резултати на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќта меѓу вторник и среда:

Шарлот – Мајами 125:113

Кливленд – Атланта 136:114

Орландо – Сакраменто 99:107

Бостон – Детроит 108:105

Торонто – Филаделфија 129:112

Хјустон – Портланд 85:104

Мемфис – Вашингтон 107:95

Оклахома Сити – ЛА Клиперс 128:110.

Голден Стејт со биланс 7-1 (победи-порази) во Западната и Милвоки 7-0 во Источната конференција се лидери на табелите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто слонот има две дупчиња на сурлата?
- Едно за топла, едно за ладна вода?
- А кај му е бојлерот?
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Поради одрони, сообраќајот на регионалниот пат Делчево- Македонска Каменица се одвива по една сообраќајна лента. Се преземаат мерки за расчистување на коловозот. ИЗВЕСТУВАЊЕ:На...
Верски календар
На денешен ден
1936.- Во местото Горки, кај Москва, умре Алексеј...
1940.- Францускиот генерал Шарл де Гол ги повика...
1953.- Египет е прогласен за република по...
1965.- Во Алжир е извршен државен воен преврат....